Символіка

ГЕРБ ОПІШНІ затверджений 8 жовтня 2009 року рішенням 23 сесії V скликання Опішнянської селищної ради.

Опис:

На щиті, розтятому на золоте й зелене поля, на семи пагорбах в обернених кольорах стоїть червоно-золотий куманець із рослинним орнаментом (також в обернених кольорах). Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною.

Автор — член українського геральдичного товариства Станіслав Андрійович Дерев'янко.

Значення символів:

Золото є символом природного й культурного багатства, зелень відображає розвинуте садівництво, живописну природу. Поєднання цих кольорів також вказує на географічні особливості розташування селища: Опішня розташована на межі лісостепу та степової зони.

Куманець є традиційним опішнянським витвором і підкреслює значущість гончарства, а сім пагорбів — рельєфні особливості розташування селища.

ПРАПОР ОПІШНІ — селищна хоругва Опішні, затверджена 8 жовтня 2009 року рішенням 23 сесії V скликання Опішнянської селищної ради.

Прапор — квадратне полотнище, яке складається з двох рівновеликих вертикальних смуг — зеленої від древка та жовтої з вільного краю, у центрі — герб селища, обрамований золотим картушем і увінчаний срібною міською короною.