Прес-реліз про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у 2021 році

Дата: 18.01.2022 08:28

Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення

безробітним у 2021 році

Послуги служби зайнятості за рік отримали 86 тисяч людей

У 2021 році послугами обласної служби зайнятості скористалися 86 тисяч громадян, які шукали роботу. Із них 64,2 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного. Протягом року від 6 тисяч роботодавців надійшло 30,3 тисячі пропозицій роботи.

Близько 30 тисяч жителів Полтавщини знайшли роботу за підтримки служби зайнятості

Обласна служба зайнятості посприяла в працевлаштуванні 22,9 тисячі людей, зокрема 20 тисячам зареєстрованих безробітних.

6 громадян отримали допомогу по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 368 безробітних: із них 55 недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 313 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Професійне навчання пройшли 4 тисячі безробітних

За сприяння обласної служби зайнятості до участі в громадських та інших оплачуваних роботах тимчасового характеру залучені 2,5 тисячі людей.

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості 4 тисячі безробітних пройшли професійне навчання.

Зокрема 2,9 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

7 осіб старше 45 років отримали ваучер для підвищення кваліфікації за спеціальностями «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» та «водій автотранспортних засобів».

На обліку – 17,9 тисячі безробітних

Станом на 1 січня 2022 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебуває 17,9 тисячі безробітних. Отримують допомогу по безробіттю 16,6  тисячі клієнтів служби зайнятості.

За професійними групами, серед безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (26,7%), працівники сфери торгівлі та послуг (14,2%) представники найпростіших професій (13%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (10,8%), фахівці (9,2%), професіонали (9%).

Роботодавці запропонували 1,8 тисячі вакансій

Станом на 1 січня 2022 року роботодавці заявили до обласної служби зайнятості 1,8 тисячі актуальних вакансій.

Крім того, у базі даних служби зайнятості міститься інформація про 0,6 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (26,7%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю технологічного устаткування (20,8%), професіоналів (13,4%), працівників сфери торгівлі та послуг (12,3%).

Більше аналітичної та статистичної інформації тут:  https://pol.dcz.gov.ua/

та  https://www.facebook.com/ZinkivCZ/?ref=bookmarks

#ДЦЗ #Служба_зайнятості #ПолтавськийОЦЗ #Зіньківська_філія #

Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи  Полтавського обласного центру зайнятості. Тел.: 51-84-38.