Давайте жити без амброзії!

Дата: 07.06.2021 15:27

Чистота довкілля та здоровя людей одна із основних проблем сьогодення.

На території нашого району такою проблемою є карантинний бурян- амброзія полинолиста .Вона  засмічує парки,зони відпочинку,польові культури,городи,сади,луки,пасовища,береги річок,ставків і при цьому комфортно себе почуває. Багато людей часто плутають її із чорнощирем звичайним. Хоча амброзія на ранніх етапах свого розвитку по зовнішньому вигляду більш нагадує чорнобривці,а на пізніх- полинь звичайний. Через  те і отримала назву полинолиста. Спостерігаючи за амброзією   можна  сказати ,що вона справжній зелений агресор,бореться за вологу ,світло,поживні речовини із рослинами витісняючи їх навколо себе ,займаючи все нові і нові території.

Пилок амброзії викликає у людей захворювання-амброзійний поліноз,або сінну пропасницю. Коли цвіте амброзія багато людей втрачає працездатність  у них набрякають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей ,зявляються нежить та сльозотеча,чхання ,підвищення температури. Особливо у сприйнятливих людей амброзія може стати причиною астми. Надто небезпечна вона для малих діток. Пилок викликає у алергіків дерматит.

Щоб такого не траплялося потрібно всім нам вести боротьбу з амброзією полинолистою. Бо часто люди проходячи повз неї проявляють свою байдужість , не  звертають увагу –росте нехай росте можливо хтось зробить  за мене. Але якщо ми з вами вирвемо хоч одну рослину до цвітіння то вона не зацвіте ,не утворить пилку,не визве алергії,не утворить 100тисяч насінин,а на наступний рік її зійде набагато менше.

Тільки спільними зусиллями ми можемо зберегти чисте довкілля для наших дітей,внуків дже боротьба з амброзією це справа кожного із нас. Якщо не ми ,то  хто!

Державний фіто санітарний інспектор                       Ольга БОНДАР