ОБЕРЕЖНО - БУРУЛЬКИ!

Дата: 23.02.2021 18:49

ОБЕРЕЖНОБУРУЛЬКИ!

За прогнозами синоптиків останній тиждень зими буде цьогоріч супроводжуватися різкими перепадами температури. Починаючи з 25 лютого, вдень уже очікується плюсова температура. У звязку з цим сніг почав танути і зсуватися схилами з дахів будівель. Одночасно з цим внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель та на великих деревах масово утворюються крижані бурульки.

Падаючи, снігова маса та бурульки можуть травмувати перехожих. Падіння снігу або льоду з даху може призвести не лише до сильного удару або струсу мозку, але й до летального випадку.

Особливу небезпеку сніг та бурульки на дахах становлять у місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків. Загрозливою також є ситуація поблизу під'їздів багатоповерхових будинків та при вході до торговельних майданчиків. Вірогідність травмування в цих місцях є найвищою.

Щоб не травмуватися від падіння снігу чи бурульок з дахів, радимо дотримуватись основних правил безпеки:

– проходячи повз будинки чи високі дерева, необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння скупчень снігу чи льодових утворень;

– не ходити під дахом будівель та інших споруд, а також під балконами, вибирати найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста;

– не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень із криги й снігу на дахах будинків та оминати їх;

– власникам автотранспорту не слід припарковувати свої машини біля будинків;

– обов’язково попереджати дітей про небезпеку падіння снігу та бурульок!

Дотримання цих основних заходів безпеки дозволить вам уникнути трагічних наслідків.

Будьте пильними, бережіть себе!

Страховий експерт з охорони праці Диканського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській

Сергій Тобота