Держгеонадра оголосили про старт масштабних вуглеводневих проєктів, модернізацію законодавства та цифровізація сервісів Служби

Дата: 29.01.2021 09:30

Фото без описуПРЕС РЕЛІЗ Держгеонадраоголосили про старт масштабнихвуглеводневихпроєктів, модернізацію законодавства та цифровізаціясервісів Служби Річний звіт Державноїслужби геології та надр України ним:/Миші.Нео. ноу.иа/яео/поуа-сіеґгпяеох/игііЬа-зисназпіі-рісіхісі-сіо-пас1т]согізґиуаппуи-2 У Держгеонадрах повідомляють. що триває робота над трьома пріоритетами: відновленням довіри до Служби. залученням інвестицій у галузь і підвищенням ефективності використання надр. «Повернутидовіру до Держгеонадр- пріоритет М? І, адже імідж Служби - невід'ємна складова відносин із суб 'єктамиринку,- переконаний Роман Опімах.- Ми задекларували й дотримусмосяпринципу нульовоїтолерантності до корупції. Активно впроваджуємо зручні та прозорі механізмиу співпраці бізнесу та влади». Минулого року Служба запустила Єдине вікно надрокористувача - послуга посприяла скороченню кількості повернень документів заявникам удвічі та налагодженню ефективного діалогу із суб'єктами ринку. З метою нівелювання суб'єктивності в роботі відкрито єдиний центр обрахунків початкової вартості геоінформації та спецдозволів, розроблено нову Методику їх обрахунку. яка працює за принципом онлайн-калькулятора. Налагодили стратегічне співробітництво з міжнародними колегами. Залучення інвестицій є другим пріоритетом. 2020 рік став початком великих проєктів у сфері розвідки нафти та газу. Всупереч ціновому шоку на світовому ринку вуглеводнів. Уряд заклав підгрунтя реалізації масштабних проєктів для позбавлення України від імпортозалежності. Підписано 7 угод про розподіл вуглеводневоїпродукції, за якими мінімальні інвестиційні зобов'язання перевищують 5350 млн на етапі геологорозвідки на площі понад 6400 кв. км. Держгеонадра визначені державним уповноваженим органом для імплементації Угод. «Підписання угод - важлива подія для видобувної індустрії. Роботи на ділянках призведуть до нарощення видобутку вуглеводнів,посприяють створеннюнових робочих місць, збільшенню відрахувань до бюджетів усіх рівнів. а такождозволять зменшити імпорт нафти й газу в перспективі десятиліття», - вваж'ає Роман Опімах. Також відновлено проєкт ЮзівськоїУРП, який десятиліття перебував у статусі найбільшої «сплячої» ліцензії. Роботи на площі можуть забезпечити ранній видобуток уже в 2021 році. Покладено початок освоєнню вуглеводневого потенціалу українського шельфу Чорного моря шляхом надання спецдозволів НАК «Нафтогаз України» на площу близько 30 тисяч квадратних кілометрів. Служба проводить постійний діалог із бізнес-спільнотами для задоволення попиту промисловості в сировині та створенні цікавих пропозицій. Інвестиційний атлас надрокористувача нараховує понад 300 перспективних ділянок. Торік було оголошено 8 е-аукціонів. на які виставлено 70 лотів. За результатами проведених торгів продано 58 спеціальних дозволів на користування надрами за понад 826 млн грн. Загальна сума надходжень до Державного бюджету України становить майже 1 млрд грн. В 2021 році заплановано виставити на аукціони понад 100 лотів. Прогресивнета передбачуване регулювання галузі - запорука ефективної розробки надр. Це третій пріоритет. над яким працює Служба. За участі Держгеонадр розроблено великий пакет реформ. що включає проєкт підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування та актуалізовану Загальнодержавну програму розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року. Законопроект взято за основу реформування галузі надрокористування. «Надра Українимають шанс стати драйвером зростання національної економіки, - вваж'ає Роман Опімах. - Саме томуДержгеонадрапостійно працюють над модернізацією профільного законодавства. Серед ключових новел документувведення вільного обігу спецдозволів, можливість розстрочення оплати за спецдозвіл, спрощення умов ведення діятьності для “малого надрокористування ”». Створення електронногокабінету надрокористувача- пріоритетне завдання на 2021 рік. Його функціонал передбачатиме подання заяви на отримання. продовження. розширення меж. внесення змін до спецдозволу. а також звітність і реєстрацію геологічних робіт. Запуск сервісу посприяє нівелюванню суб'єктивності й вибірковості в роботі та відновленню довіри до Служби.