Сьогодні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Дата: 22.06.2020 10:52

Фото без описуОстарбайтери біля вагонів перед відправкою у Німеччину

Фото без описуХарківське село палає у вогні.1943 рік

Сьогодні День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні.

22 червня 1941 року Україна опинилася в епіцентрі найкривавішої і найжорстокішої в історії людства війни і зазнала величезних людських втрат: за різними даними від 5,3 до 10 мільйонів людських життів.

2,4 млн українців було вивезено для примусової праці до Німеччини. Ущент чи частково було зруйновано понад 700 великих і малих міст та 28 тис. сіл, унаслідок чого безпритульними залишилося близько 10 млн осіб Кожен раз в цей День ми згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були зруйновані і покалічені.

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми закарбували цю пам’ятну дату в наших серцях. Пам‘ятаємо, сумуємо. Але чи є надія уникнути повторення подібного віроломства?

Вона є. Ми вміємо  прощати, але повинні пам‘ятати і бути готовими дати відсіч. Ми вміємо любити свою Землю. Любити тих, хто дорогий нам, хто поруч з нами. Любити життя, а не смерть, ненависть і агресію. Тому ми виграли тоді. Тому не здаємося  зараз. Фото без опису

Селяни залишають рідні оселі. Полтавщина 1941 рікФото без опису

Реквізиція худоби 1941 рік