Культурно-гастрономічний фестиваль «Опішня. СливаФест» відбувся в Опішні

Дата: 15.09.2019 12:33

Надзвичайно смачні опішнянські сливи ще понад 200 років тому згадував наш земляк поет і драматург Іван Котляревський в своїй безсмертній поемі «Енеїда», писали про них Панас Мирний і Григорій Квітка-Основ‘яненко. Опішнянські гнічені сливи – страва гідна царського чи королівського столу – вважали місцеві і заїжджі купці й козацька старшина, везучи їх далеко за кордон на продаж чи в подарунок. Славне містечко Опішня ще з часів Козаччини славилося своїми садами, чудовими фруктами, а особливо сливами. З тих далеких часів збереглися і різні рецепти їх приготування. Славу сливових садів та місцевих делікатесів вирішили нині відродити в Опішнянській об’єднаній територіальній громаді під час культурно-гастрономічного фестивалю «Опішня СливаФЕСТ», що відбувся 14 вересня в рамках проєкту «Малі міста — великі враження» за підтримки Міністерства культури України та уряду. До Опішні з‘їхалися гості з різних куточків України. На головній сцені учасників вітали почесні гості фестивалю. Атмосферу справжнього святкового дійства, народного гуляння створили виступи творчих колективів Полтавщини та Харківщини, що проходили на основній сцені. Родзинкою фестивалю став конкурс краси «Міс Опішня слива фест» та показ моделей одягу на сливову тематику учнів ДСХШ І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв» у Опішні імені Василя Кричевського. Паралельно на малій сцені відбувалося кулінарне шоу «Сливові фантазії опішнянських господинь», яке проводили відомий телеведучий Костянтин Грубич, знана опішнянська куховарка Катерина Піщаленко, етнолог, доктор історичних наук, власниця етно-садиби «Лялина світлиця» Олена Щербань, куратор фестивалю «Опішня СливаФЕСТ» Вікторія Гончар. Діяло «Містечко майстрів», де кожен міг вибрати сувенір за смаком, подивитися майстер-клас з гончарства чи ліплення. На «Дитячій галявині» було весело. Дітвору запрошували на різні атракціони, з малюками працювали аніматори. Та найбільше маленьким гостям фестивалю сподобався лабіринт із соломи. Страви на будь-який смак пропонувала і  «Фуд зона». Охочих скуштувати опішнянські смаколики було хоч відбавляй. Всі локації були прекрасно облаштовані, просто неперевершено виглядали фотозони та новий арт-об‘єкт – водонапірна вежа, розписана місцевим художником Олександром Ревою. За межами фестивального поля відбувався вело-квест «Макітра опішнянських слив», участь в якому допомогла більше дізнатися про традиції приготування українських страв, пізнати історію краю та отримати насолоду від споглядання мальовничих краєвидів.   Кульмінацією фестивалю став  виступ гурту «Рвані міхи» та гурту «Мандри». На завершення всіх чекала святкова дискотека.