РІШЕННЯ «Про встановлення ставок єдиного податку на 2020 рік»

Дата: 23.03.2019 11:45

Фото без описуОПІШНЯНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЗІНЬКІВСЬКОГО РАЙОНУ

(_______________сесія сьомого скликання)

від  _____   червня 2019 року

«Про встановлення ставок єдиного податку на 2020 рік»

Відповідно до пп.10.1.2 п.10.1, п.10.2 ст.10, глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України, керуючись п.24 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою уточнення порядку обчислення і сплати єдиного податку, селищна рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Встановити на території Опішнянської селищної ради на 2020 рік ставок єдиного податку.

1.1.Платники податку визначаються відповідно до статті 291 Податкового кодексу України.

1.2.Об'єкт та база оподаткування визначаються відповідно до статей 292, 292 1 Податкового кодексу України.

1.3.Ставки податку:

1.3.1.Ставки податку для першої групи платників єдиного податку (згідно пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України)  встановити незалежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць у розмірі 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, крім випадків, передбачених пунктом 293.4, з урахуванням пункту 293.8 статті 293 Податкового кодексу України (Додаток 1).

1.3.2.Ставки податку для другої групи платників єдиного податку (згідно пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) встановити незалежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць у розмірі 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, крім випадків, передбачених пунктом 293.4, з урахуванням пункту 293.8 статті 293 Податкового кодексу України (Додаток 2).

1.3.3.У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

1.3.4.Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється відповідно до пунктів 293.3 - 293.5 з урахуванням пункту 293.8 статті 293 Податкового кодексу України.

1.3.5.Відсоткова ставка єдиного податку для платників четвертої групи встановлюється відповідно до пункту 293.9 статті 293 Податкового кодексу України.

1.4.Податковий період визначається  відповідно до статті 294 Податкового кодексу України.

1.5.Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначаються  відповідно до статті 295 Податкового кодексу України.

1.6.Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку визначаються  відповідно до статті 296 Податкового кодексу України.

1.7.Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку проводяться відповідно до статті 297 Податкового кодексу України.

1.8.Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування визначаються  відповідно до статті 298 Податкового кодексу України.

1.9.Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку визначаються відповідно до статті 299 Податкового кодексу України.

1.10.Відповідальність платника єдиного податку визначається  відповідно до статті 300 Податкового кодексу України.

2.Вважати таким, що втратило чинність з 01.01.2020 року, рішення 28 сесії Опішнянської селищної ради VІІ скликання від 07.06.2018 «Про встановлення ставок єдиного податку на 2019 рік».

3. Секретарю ради опублікувати дане рішення на офіційному сайті селищної ради.

4.Відділу бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Опішнянської селищної ради у десятиденний строк з дня оприлюднення даного рішення надіслати його копію до Гадяцького управління Головного управління ДФС у Полтавській області.

5.Контроль за сплатою єдиного податку здійснюється територіальним органом Державної фіскальної служби України.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Селищний голова                                                         М.М. Різник