Опішнянська громада
Зіньківський район, Полтавська область

НА СЕСІЇ РАДИ, ЯКА ВІДБУЛАСЯ 13 ЛЮТОГО, МІСЦЕВІ ДЕПУТАТИ ПРИЙНЯЛИ РІШЕННЯ, ЯКИМ ХОЧУТЬ ЗРОБИТИ ОПІШНЮ БІЛЬШ "ТВЕРЕЗОЮ".

Його приписи РЕКОМЕНДУЮТЬ розважальним закладам і торговим точкам селища ОБМЕЖИТИ реалізацію населенню алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива в нічний час доби з 22-ї години, водночас РЕКОМЕНДУЮТЬ даним господарюючим суб'єктам свою діяльність проводити до 24-ї години. Додатково дане рішення ЗОБОВ'ЯЗУЄ підприємців дбати про усі складові безпеки життя та здоров'я відвідувачів. На підставі прийнятого документу місцева влада звернулася до директорів навчальних закладів селища з проханням провести профілактичні бесіди з дітьми на тему згубного впливу спиртних напоїв на повноцінний фізичний та духовний розвиток.

"Ми не можемо ЗАБОРОНИТИ продавати алкоголь. У нас немає таких повноважень. Єдине, що точно зробимо, так це проінформуємо підприємців селища про РЕКОМЕНДАЦІЇ", - так прокоментувала прийняте рішення секретар Опішнянської селищної ради Юлія Масюк.

Зазначу, що ВСТАНОВЛЕННЯ постійної ЗАБОРОНИ (ОБМЕЖЕННЯ) на торгівлю алкогольними напоями виходить за межі наданих органу місцевого самоврядування повноважень.

Приймаючи лютневе рішення, депутати прагнули зменшити на території Опішні обіг алкоголю.

Позитивним є досвід ряду міст України, в яких підприємці все ж прислухалися до прийнятих на місцевому рівні рекомендацій і обмежили продаж алкоголю у нічну частину доби. За даними МВС України там зменшилася кількість злочинів і стало спокійніше спати.

Ірина Гармаш, "Голос Опішні"« повернутися до списку новин