Опішнянська громада
Зіньківський район, Полтавська область

РЕСУРСИ ГРОМАДИ? 23 грудня 2018 року відбудуться ПЕРШІ ВИБОРИ В ОПІШНЯНСЬКІЙ ОБ'ЄДНАНІЙ ГРОМАДІ.

Реформа місцевого самоврядування передбачає передачу повноважень і ресурсів (тобто коштів) об'єднаним територіальним громадам. Відтепер більше грошей залишатиметься на розвиток сіл, селищ та міст.

Джерелами доходів об'єднаної територіальної громади є:

- 60 % податку на доходи фізичних осіб (цей податок отримують лише ОТГ!);

- 100 % єдиного податку;

- 5 % акцизного податку з підакцизних товарів;

- 100 % податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності;

- 25 % екологічного податку;

- 100 % податку на майно (нерухомість, земля, транспорт);

- 3 % ренти від видобутку вуглеводнів (бюджет Опішнянської селищної ради отримував 1 % цього податку, і то лише в 2018 році, решта ж, а це 2 % - надходила до районного бюджету);

- 75 % відшкодування втрат сільськогосподарських земель (до створення ОТГ до бюджету Опішнянської селищної ради надходило 60 % цього податку).

Окрім того, об'єднаним громадам держава надає фінансову допомогу у вигляді інфраструктурної, медичної та освітньої субвенцій. У 2018 році з Державного бюджету України об'єднані територіальні громади отримали 1.9 млрд грн на розвиток інфраструктури.